השתלות שיניים ממוחשבות

לקביעת תור וקבלת פרטים נוספים, נא למלא את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

בשנים האחרונות חלה התקדמות משמעותית בתחום תכנון השתלים וכיום הדבר מתבצע בצורה ממוחשבת אשר נקראת השתלות שיניים ממוחשבות..

בשנים עברו רופא השיניים נאלץ להתבסס על כישוריו על מנת להתקין את השתל. מיקום השתל נעשה באופן ידני כאשר הרופא מאתר את המיקום הנכון מבחינה שיקומית ומבחינת העצם. כיום, ובמיוחד במקרים בהם יש בעיה למקם שתלים מבחינה אנטומית, או כאשר יש צורך בתכנון שיקומי מורכב, ניתן להשתמש בהשתלות שיניים ממוחשבות.

במרפאתנו עובדים עם השתלים והסדים של חברת "MIS", ומבצעים השתלות שיניים ממוחשבות בנוסף לשיטת ההשתלות הקונבנציונלית.

השתלות שיניים ממוחשבות במרפאת השיניים ד"ר שוורץ

מה זה השתלות שיניים ממוחשבות?

לאחר ביצוע CT, הצילום נשלח לחברת השתלים המתכננת, ולאחר מכן מייצרת את הסד שבאמצעותו ממקמים את השתלים בזמן הניתוח.

הרופא מתכנן בשיתוף עם נציג חברת השתלים וטכנאי השיניים את מיקום השתלים האופטימלי, את כמות השתלים ואת זווית השתלים. כל זאת עפ"י הנתונים הטכניים ומתאר העצם.

החברה מייצרת סד ממוחשב שיהיה מונח על גבי השיניים הנוספות בפה או על גבי החניכיים לאחיזה, ודרכו מבצעים את ההשתלה באופן מונחה. במקרים רבים ניתן לבצע ללא חיתוך החניכיים אלא באמצעות ניקוב נקודתי בכל מיקום שתל.

אנו מעניקים שרות מקיף במרפאה הכולל את צילום ה – CT, את הקשר עם חברת השתלים ליצירת הסד הכירורגי ואת ביצוע השתלים והשיקום – הכל תחת קורת גג אחת.

מהי העמסה מיידית בתחום השתלות שיניים ממוחשבות?

להשתלות שיניים ממוחשבות יתרון גדול בשימוש בסדים ממוחשבים הוא שבמקרים רבים ניתן לאפשר העמסה מידית על גבי השתלים עקב מיקום אופטימלי בעצם ואחיזה מיטבית.

ביום ההשתלה נלקחות מידות או למחרת, ותוך יומיים מתקבלת עבודה זמנית שהיא תותבת מעבר או גשר מוברג שהוא שיקום מעבר עד לקליטת השתלים הסופית, דבר הפותר את המטופל מתותבות נשלפות זמניות.

מטופלים שעברו השתלות שיניים ממוחשבות מדווחים על הפחתה משמעותית בכאב לאחר הטיפול, נוחות גבוהה יותר, אסתטיקה טובה יותר, והסיכוי לקבל עבודה מיידית עם סיום ההשתלה, ובסמוך לה מגדיל את היתרון של שיטה זו. כל זאת כמובן בהתחשב בתאים הקליניים ועם החלטת הרופא המטפל .

באמצעות שיטת ההשתלות הממוחשבות ניתן למשל לבצע 6 שתלים בלסת עליונה/תחתונה תוך הימנעות מפגיעה באלמנטים אנטומיים כגון תעלת עצב בלסת תחתונה, או סינוס מקסילרי בלסת עליונה, כאשר עם סיום העבודה נלקחות מידות והמתרפא מקבל עבודה מוברגת לאחר עד כ-3 ימים שהיא אסתטית ונוחה ללא צורך בהוצאה.

לסיכום, השתלות שיניים ממוחשבות מהוות פריצת דרך נוספת בתחום השיקום על גבי שתלים ומאפשרים לצוות המטפל להעניק למטופל מבחר גדול יותר של פתרונות אשר יסללו את הדרך לשיקום מוצלח ובטוח יותר.

שתלי שיניים ממוחשבים

נשמח לעמוד לשירותכם, לתת מידע ולייעץ בתחום ההשתלות שיניים הממוחשבות. לפרטים נוספים צרו איתנו קשר.