לקביעת תור וקבלת פרטים נוספים, נא למלא את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

השתלות שיניים ביום אחד – האם זה אפשרי?

נראה שכן. אמנם יש לזכור שהשתלת שיניים היא דבר אחד ותהליך השיקום הוא דבר אחר לחלוטין. בפסקאות הבאות ננסה להרחיב על כך יותר.

טרם ביצוע השתלה ביום אחד, מבוצעות בדיקות דנטליות מקיפות. צילומים ובדיקה קלינית יסודית מאפשרים להחליט האם ניתן, מבחינה רפואית, לבצע השתלת שיניים בכלל והאם המטופל יכול לעמוד בטיפול השתלה ביום אחד. לעיתים מזומנות המצב דורש השתלת עצם טרם הטיפול, או בשילוב עמו.

לטובת קליטה מהירה ואיכותית של השתלים, יש צורך להמתין תקופה שאינה פחותה מחודשים ספורים. זמן ההמתנה הארוך הזה הוא מרכיב חיוני עבור טיפול מוצלח, מאחר שזהו הזמן לו העצם זקוקה על מנת להיבנות סביב השתלים ולהפוך למערכת יציבה ובטוחה – עוגן חזק בעצם הלסת. על גב השתלים, יורכבו שחזורים של השיניים המקוריות ועל כן יציבות השתלים הינה מרכיב קריטי בטיפול.

השתלת שיניים ביום אחד – סיבה לחשש מכאב?

במידה שהוחלט, לאחר ביצוע כל הבדיקות הנדרשות, שאין לכם כל בעיה לעבור השתלה ביום אחד, דעו כי עליכם לבחור את איש המקצוע שיעשה את העבודה הטובה ביותר; אל תתפשרו על מומחיות ועל איכות. מומחה יהיה מנוסה ובעל וותק ורגישות כלפי המטופלים. אחד כזה ידע גם לצמצם את הכאב למינימום הנדרש. תכנון לא נכון של מיקום השתלים ומספרם עשוי להכשיל את הליך השיקום כולו, הן מבחינת ההצלחה ארוכת הטווח והן מבחינת האסתטיקה.

הטיפול ארוך למדי, אבל הוא אפשרי בהחלט וניתן להשתמש בסדציה (טשטוש), בנוכחות של רופא מרדים מומחה. בנוסף, על רופא השיניים להיות מוסמך משרד הבריאות בביצוע טיפולים דנטליים בטשטוש או הרדמה כללית.

מרפאת ד"ר שוורץ עובדת עם שתלי 'Straumann' השוויצרית הנחשבים לאחת מחברות השתלים המובילות בעולם. כמו כן המרפאה הוכרזה כמרכז הצטיינות (center of excellence) ע"י 'Straumann' בזכות הידע הנוסף הנרכש מהלמידה העקבית בתחום שתלים אלו.

עוד אודות השתלת שיניים ביום אחד

מדובר בפרקטיקה מקובלת למדי ובמידה שהרופא מחליט שאפשר ללכת על זה – לכו על זה. ובכל זאת, נראה כי לבצע טיפול כזה סבוך ביום אחד הוא בלתי אפשרי; אם כן – מדוע ירצה אדם לבחור לבצע טיפול כזה?

  • זמן – השגרה העמוסה של ימינו לא מאפשרת לנו להגיע לטיפולים רפואיים חוזרים ונשנים הגוזלים זמן רב. טיפול כזה מתאים בדיוק ובמיוחד לאלו שזמנם יקר, המעוניינים לסיים את הטיפול מה שיותר מהר.
  • חרדה – בכולנו יש רמות מסוימות של חרדה מטיפולי שיניים, חלקנו הצלחנו להתגבר על רובה, חלקנו לא. טיפול שמתחיל ומסתיים ביום אחד, תוך שימוש בהרדמה או טשטוש, יכולים לעשות חיים קלים הרבה יותר למטופל ולמטפל (רופא השיניים).