לקביעת תור וקבלת פרטים נוספים, נא למלא את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

רוצים לדעת כיצד פועלת מערכת Aerodentis? לחצו כאן!
רוצים לדעת מהי מערכת eBrace? לחצו כאן!

יישור שיניים למבוגרים נותן מענה אסתטי ורפואי לאנשים בוגרים הסובלים מבעיות סגר ומנשך, משיניים עקומות או בולטות, בעיות צפיפות ורווח שיניים ובעיות אסתטיות ותפקודיות אחרות. בשונה מצעירים , ילדים ומתבגרים , אצל המבוגרים קיימת רתיעה מלהופיע בציבור עם ברזלים על השיניים. הפיתרון הוא מתקנים , סמכים ופלטות שאינם בולטים, או שאינם נראים כלל. בדרך זו ניתן לטפל בשיניים , אך להימנע מאי נעימות הכרוכה בנשיאת מתקן בולט על השיניים.

סיבות לביצוע הטיפול

הסיבות המביאות אנשים מבוגרים ליישר את השיניים בגיל מבוגר יחסית הינן רבות. אצל חלק הבעיות החלו בילדות והטיפול נדחה, אצל אחרים החלה תזוזה בשיניים כתוצאה משינויים פיזיולוגיים , הרגלים שהתפתחו עם השנים או מחלות.
לעיתים המניע המביא מבוגרים לטיפול יישור שיניים הינו משולב: בילדות הייתה בעיה בשיניים ואז לא הייתה בולטת או שלא הפריעה, ולכן נמנע טיפול, אך בינתיים המצב החמיר.

יישור שיניים בלי גשר

 • יישור שיניים בלתי נראה – פתרונות לקהל היעד הבוגר – טיפול ליישור שיניים בלתי נראה יכול להיות התקן המורכב על השיניים מצידן הפנימי , כך שמבחוץ כאשר אדם מחייך, אוכל ומדבר לא ניתן לראות דבר. גם כאן המתקן הינו קוביות או סמכים המודבקים לשיניים מצידן הפנימי בדבק מיוחד וביניהן עובר חוט המפעיל לחץ בכיוון הרצוי ובמידה הרצויה. כך שבסיום הטיפול השיניים מתיישרות . שיטות ליישור שיניים שמתבססות על חומרים שקופים נקראות גם הן שיטות בלתי נראות.
 • יישור שיניים ללא גשר – פתרונות לקהל היעד הבוגר – טיפול זה מתייחס לרוב להתקן אורתודנטי שמולבש על השיניים וניתן להסרה על ידי המטופל/ת. ההתקן הוא יציקה שנוצרה בהתאם למידת השיניים והוא מוחלף אחת לכמה זמן במידה קטנה יותר. לעיתים שיטות ללא גשר הן שם עממי נירדף להתקן אורתודנטי שקוף. התקן זה הינו מעין פלטה שקופה המולבשת על השיניים ויכולה להיחשב באותה מידה כשיטה ללא גשר או כשיטה בלתי נראית ושקופה.

במהלך טיפול יישור השיניים יש להימנע ככל שניתן ממאכלים מכתימים כגון:
יין, יותר מידי קפה, עישון , תבלינים כגון כורכום משתי סיבות:

 • עם השנים החומר העוטף את השן – האמייל, נשחק וההגנה על השן יורדת ויש נטייה להיווצרות כתמים על גבי השן.
 • חומרי מאכל מכתימים עלולים להצטבר בין השן למתקן יישור השיניים ולצבוע את המתקן השקוף.

בין אם הטיפול הינו למבוגרים או לילדים – חשוב להקפיד על היגיינת פה גבוהה וצחצוח בסיום כל ארוחה, מאחר וחיידקים נוטים להצטבר בין השיניים למתקן וברווחים. משך זמן הטיפול ביישור שיניים הינו קצר יחסית.

דובי שוורץ

יישור שיניים לילדים

יישור שיניים לילדים הוא אחד הטיפולים הרפואיים שכדאי ומשתלם לעשות בזמן ולא להזניח. מומלץ להורים לקחת את הילד או המתבגר לבדיקה שגרתית אצל האורתודנט או מומחה ליישור שיניים , על מנת לוודא שצמיחת השיניים תקינה.

חשיבות הטיפול עבור הילדים

היתרון האורתודנטיה (ענף ברפואת השיניים המתמחה ביישור שיניים) הוא שכל התערבות אחראית בזמן הילדות, מונעת בעיות עתידיות: בעיות תפקודיות של שיניים , בעיות אסתטיות המתעצמות בגיל ההתבגרות ובבגרות מחריפות . בעיות כגון הפרעה באיכות השינה , בעיות נשימה בטווח הארוך יותר כגון היחלשות השיניים עד לחוסר יכולת לטפל. במובנים רבים , טיפול אורתודנטי לילדים הזקוקים לכך הוא השקעה בבריאותם העתידית ובאיכות חייהם .

הסיבות

יישור שיניים שנעשה בגיל צעיר, הוא בעל סיכוי גבוה להחזיק מעמד לתמיד. חזרת השיניים למצב שלפני היישור אפשרית והיא עלולה להתרחש , אך הסיכוי קטן מאוד . בהנחה שהבעיה לא תיפתר מעצמה, מי שלא עבר יישור שיניים לילדים בגיל צעיר, יצטרך לעבור יישור/ טיפולים אורתודנטים מורכבים פי כמה בגיל מאוחר או מבוגר . גם בפן השיקול הכלכלי , יישור שיניים בגילאי הילדות משתלם יותר. הטיפולים בבגרות עלול להיות מורכב יותר ויקר בהרבה. עלותם של פתרונות יישור שיניים לילדים נמוכה יחסית מהפתרונות המוצעים לעולם המבוגרים.

מתי להתחיל ?

תקופת סיום נשירת שיני החלב היא התקופה בה מתעצבת תצורת השיניים החדשות, שעתידות ללוות את הילד בשינויים קלים כל חייו. לכן הזמן המומלץ לבירור אודות טיפול אורתודנטי הינו בגילאי 8,7 שנים. אם הילד/ה עברו גילאים אלו והינם מתבגרים, עדיין לא מאוחר מידיי. בגילאי 11-12 ועד 17-20 קיים סיכוי גבוה להשפיע על מערכת השיניים באופן שיחזיקו מעמד שנים רבות.

שיטות

התקנים ליישור שיניים אצל ילדים עונים על בעיות שונות והרופא מתאים את המתקן לסוג הבעיה.

 • מתקנים קבועים – נקראים גשרים, סמכים או ברזלים ומיועדים ליצור לחץ מתון על השיניים במהלך כל שעות היממה. אחת לתקופה (שבועיים או חודש) הילד/ה מגיעים לפגישה במרפאה לבדיקת התקדמות הטיפול. נבדקת ומתבצעת תחזוקה למתקן, שמטרתה לשמור על לחץ מתון על השיניים עד לסיום הטיפול.
 • מתקנים נשלפים – נקראים פלטות המיועדות ליצור לחץ בחלק משעות היממה הילד/ה לובשים אותם במהלך הלילה או היום למספר שעות משתנה, בהתאם לקצב התקדמות הטיפול ובהתאם להערכת הרופא.

חזרה למעלה

המערכת האורתודנטית של Aerodentis מבוססת על שלושה עשורים של מחקר רפואי.

מערכת Aerodentis מיועדת לשימוש ביתי בפרטיות מרבית, ומתאימה למטופלים בכל הגילאים. המערכת מיועדת להרכבה במשך עשר שעות ביממה בלבד בזמן שינה או מנוחה, ובשעות היום הנותרות, הנכם חופשיים מכל מכשור אורתודנטי!

מערכת Aerodentis המבוססת על שימוש בכוח פעימות אוויר, המחקה את הכוח הפיסיולוגי, מקצרת באופן משמעותי את משך הטיפול, בשל יעילות גבוהה יותר לעומת מערכות אורתודנטיות מסורתיות אשר משתמשות בשיטה של הפעלת כוח קבוע. קצב התקדמות הטיפול נקבע על פי רצונם וצרכיהם של המטופלים וניתן לשליטה על ידי שינוי במשך זמן הרכבת הפלטה. הטיפול נעשה בדיסקרטיות הודות לשימוש קצר של עשר שעות ביממה בלבד, בזמן שינה או מנוחה. במהלך הטיפול בפלטת Aerodentis, אין צורך לשנות את הרגלי האכילה וניתן להמשיך בהתנהלות היומיומית ללא כל הפרעה.

 

חזרה למעלה

כיצד פועלת מערכת Aerodentis?

מערכת Aerodentis מבוססת על עקרון ביומכני דומה לשיטות יישור שיניים המסורתיות: הפעלת כוח על השיניים עד להבאתן למיקומן הרצוי. בשיטות הקיימות מופעל כוח קבוע, רציף ואחיד על השיניים באמצעות קשתיות שקופות או במכים, שאותם צריך לחזק או להתאים כל פעם מחדש. מערכת Aerodentis פועלת על בסיס פעימות לחץ אוויר עדינות אשר מזיזות את השיניים בהדרגה בזמן השינה. מאחר והכוחות הפועמים אפקטיביים יותר מן הכוחות הקבועים, נדרשות רק 10 שעות טיפול ביממה. ביותר שעות היום הנכם חופשיים לחלוטין מכל מכשור אורתודנטי.

מדוע פעימות לחץ האוויר חשובות כל כך?

הרעיון העומד מאחורי השימוש בכוח פעימות לחץ אוויר ליישור שיניים הוכח מדעית. מחקרים שנערכו מראים כי הפעלת כוח מחזורי על ידי פעימות מבוקרות גורמת לתזוזת שיניים מהירה יותר מאשר הפעלת כוח קבוע ורציף. כמו כן, הטיפול במערכת Aerodentis מאפשר לתכנת את עוצמת כוח הפעימות: הרופא המטפל יכול לקבוע לכל מטופל את רמת העוצמה של מחזורי הפעימות באופן אישי, ביחס למצבן ההתחלתי של השיניים ובהתאם להתקדמות תנועתן. בנוסף, מחקרים ונתונים רפואיים מצביעים על כך שכוח הפעימות מאפשר אספקת דם טובה לרקמת ה-PDL, אשר נמצאת בין שורש השן לעצם הלסת, כך שהסיכון לספיגת שורש (בעיה נפוצה בטיפולים מסורתיים) יורד באופן משמעותי.

האם הטיפול במערכת Aerodentis כואב?

לא, קצב הפעימות מחקה את הקצב הטבעי והפיזיולוגי של הגוף. בתחילת הטיפול, רמת הלחץ מינימאלית, ולאחר מכן היא עולה בהדרגה. בטיפול הראשון עלולה להתעורר תחושת לחץ מתונה, אך הודות לשינוי הדרגתי לאורך זמן, מובטחת נוחות מרבית ללא תחושת כאב במהלך הטיפול.

באיזו תדירות אצטרך להגיע לביקורת אצל הרופא?

מומלץ לקבוע את הפגישה הראשונה אצל הרופא לאחר ארבעה שבועות מתחילת הטיפול, מכיוון שלעיתים יש צורך לבצע התאמה קטנה בפלטה האישית. לאחר מכן, מומלץ להגיע לביקורת אחת לשלושה או ארבעה חודשים בלבד.

האם מערכת Aerodentis נחשבת לבטוחה?

כן. מערכת Aerodentis בטוחה לחלוטין. המערכת קיבלה את אישור התקן האירופאי למכשור רפואי (CE). למעשה, השימוש ב-Aerodentis נחשב לבטיחותי יותר מהטיפול המסורתי בסמכים או בקשתיות שקופות, מכיוון שהמערכת אינה מפריעה כלל לשמירה על היגיינת פה. בנוסף, קצב הפעימות מחקה את המחזורים הפיזיולוגיים הרגילים והטבעיים של הגוף. כתוצאה מכך, גוברת זרימת הדם לאזור, הרקמה המורחבת מתחדשת ובכך מופחת הסיכון לספיגת שורש.
חזרה למעלה

מהו eBrace?

 • שיטה מתקדמת ליישור שיניים אסתטי ובלתי נראה. המכשור האורתודנטי ("גשר") מודבק בחלקו האחורי-הפנימי של השיניים ואיננו נראה חיצונית.
 • המכשור אורתודנטי נבנה בטכנולוגיות המתקדמות ביותר-מודלים ממוחשבים תלת ממדיים, לבניית מכשור אינדיבידואלי, אישי המותאם בדיוק רב לשיניים.
 • הרופא המטפל שולט אונליין בתכנון המכשור. כך הרופא שלך הוא הקובע את מאפייני הטיפול ולא טכנאי המעבדה.
 • רמת דיוק הטיפול גבוהה יחסית לשיטות פנימיות אחרות, היות וקיימת התייחסות ספציפית לכל שן בנפרד.
 • זכות ההתאמה המדויקת, המכשור עדין ביותר לנוחות אופטימאלית ורמת תוצאות טיפול גבוהה.

חזרה למעלה