לקביעת תור וקבלת פרטים נוספים, נא למלא את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שיקום הפה זהו תחום רחב העוסק באבחון והצעת פתרונות כוללים לשיקום מערכת הלעיסה. שיקום הפה כולל טיפול בשיניים פגומות ושחזורים באמצעות כתרים גשרים ושתלים, תוך השלמת שיניים חסרות ובהחזרת נוחות התפקוד,
בריאות השיניים וכמובן אסתטיקה. כל מטופל עובר אבחון ותכנון קפדני, תוך שילוב מספר דיסציפלינות ברפואת שיניים.

במסגרת שיקום הפה הרב תחומי נכללים גם טיפולי שורש, ניתוחים, השתלות שיניים, בניית עצם, כתרים ולפעמיים גם יישור שיניים. צוות המטפלים משתפים פעולה בכדי להגיע לתוצאה הרצויה.

הסבר על כתרים

כתר הוא אביזר שיקומי אשר מטרתו להשלים חוסר שן גדול ולהחזיר את השן לתפקוד מבחינה פונקציונלית ואסתטית.

קיימים מס סוגי כתרים:

  • כתר חרסינה מאוחה למתכת – כאשר כיפת הכתר עשויה סגסוגת מתכות ואליה מאוחה חרסינה בטכנולוגיה שריפה בתנור. זוהי צורת הכתר הנפוצה ביותר. כיום רוב כיפות המתכת מיוצרות בטכנולוגית  "cad cam" סריקת מחשב וחריטה במכשור מיוחד, רמת בדיוק עלתה פלאים.
  • כתרי זירקוניה – למעשה שהו הדור החדש של כתרים אסתטיים כאשר כיפת הכתר עשויה זירקוניה מסוגים שונים. ניתן אף להזמין בגוון מותאם מראש. כיפות הזירקוניה נחרטות באופן ממוחשב במכשיר "Can" חדשני . דרישות השוק והתקדמות הטכנולוגיה מקדמות שימוש בטכנולוגיות סריקה וחריטה ממוחשבת
  • כתר חרסינה מלאה ללא מתכת – מומלץ לאזורים אחוריים, בנוי מיחידת חומר אחת ללא שכבות מאוחות, דבר המונע שברים בחרסינה או סדקים.
  • גשר חרסינה – גשר חרסינה למעשה הם מספר כתרים המחוברים ביניהם, לעיתים בכדי לפצות על חוסר שן עם שיניים תומכות. מיוצרים מאותם חומרים אשר מהם מיוצרים הכתרים הרגילים.
  • "Inlays/Onlays" – כאשר ברצוננו להימנע מטיפולי שורש אך יש חוסר גדול של חומר שן מילואת החרסינה משלימה את מיתאר השן החסר. העבודה מבוצעת בטכנולוגיית סריקה וחריטה ברמת דיוק של מיקרונים ומדבקות לשן באמצעות דבקים מיוחדים.

בניית הכתרים מתבצעת לאחר סיום כל ההכנות כשלב מסיים לשיקום השן. שיניים אלו עוברות בד"כ טיפול שורש ומבנה המשחזר את הכותרת ולעיתים חידוש טיפול שורש. יש חשיבות גדולה מאוד לאיכות הטיפולים המקדימים לכתר, ומומלץ לא לוותר על ביצוע הכתר/גשר לאחר ביצוע התשתיות, דבר אשר ימנע שברים וכישלונות מתסכלים לאחר מכן.

תותבות – עולם שיקום הפה מורכב גם מתותבות נשלפות המשלימות חוסר משנן חלקי או שלם באופן קבוע או זמני.

תותבת שלמה מאקריל – מבוצעת באופן קבוע או זמני מחומר אקרילי הבא להשלים חוסר שיניים מוחלט בלסת.

תותבת חלקית מאקריל – משלימה חוסר חלקי של שיניים בלסת כפתרון זמני או קבוע. סוג תותבת זה פחות נוח משאר התותבות והוא מומלץ כשיקום זמני.

תותבת חלקית יצוקה – משמשת במקרים שיש חוסר משנן חלקי כפתרון קבוע, עשוי משלד מתכתי יצוק כאשר השיניים עשויות מאקריל.

"פליפר" – תותבת קטנה מאקריל של שן אחת עד שלוש לפתרון מיידי לאחר עקירות עד לזמן התקנת השתלים. התותבת נשלפת וניתן לבצעה מהר. היא מיועדת לשימוש בעיקר באזורים אסתטיים כאשר לא ניתן לבצע העמסה מיידית על גבי שתלים.

בעידן השתלים ממעטים להשתמש בתותבות, אך לעיתים ממניעים כלכליים או אחרים הפתרון קיים, ותיק וטוב.