לקביעת תור וקבלת פרטים נוספים, נא למלא את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

במרפאתינו עובדת מומחית לטיפולי שורש. המבצעת את טיפולי השורש, באמצעות מיקרוסקופ דנטלי בעזרתו ניתן להגיע לרמות דיוק מאד גבוהות.

הטיפולים כוללים מלבד טפולי שורש גם חידושי טפול שורש ,הוצאת מכשירים שבורים מתוך התעלות, ביצוע קיטוע חוד השורש באופן מיקרוכירורגי.

טיפול שורש מהו?

כאשר מחלת העששת, או החורים בשיניים מתפשטים אל מוך השן, בו נמצאים כלי הדם והעצבים של השן נוצרת שם דלקת, המלווה לרוב בהתנפחות ובכאבים חזקים ובחלק מהמקרים אף מתפתח אבצס.

במצב זה, זקוקה השן לטיפול שורש. מידת ההצלחה של הטיפול תלויה בשלב בו פנה המתרפא לרופא. לעיתים הנזק לשן נרחב שגם טיפול שורש לא יצילה.

טיפול שורש מבוצע בפגישה אחת ולעיתים ביותר כתלות במידת הקושי שבטיפול ובכמות הזיהום שהצטברה בתעלות השן. בשלב הראשון מסלקים את העששת, את העצבים וכל הדם ומשייפים את דפנות התעלות ומרחיבים אותן לסילוק הזיהום במלואו. בשלב זה סותמים את התעלות בחומר רפואי ולבסוף סוגרים בסתימה זמנית. לעיתים מלווה הטיפול ואף לאחריו בכאבים קלים עד עזים הפוחתים עם הזמן.

מבנה

לאחר טיפול השורש השן הופכת לשבירה יותר וכדי שתוכל לתפקד בצורה נורמלית תחת לחצי הלעיסה, מחדירים מבנה לתוך תעלת השורש. משתמשים במבנה יצוק , המיוצר בתהליך משולב עם המעבדה או במבנה מיידי, כמעין בורג חרושתי.

לשיקול דעת הרופא/ה וכתלות במצב השן לאחר טיפול השורש, ניתן במקרים מסוימים לוותר על המבנה . במקרים מיוחדים אלה תוחלף הסתימה זמנית בסתימה קבועה רגילה בלבד.

הכתר

השן השבירה זקוקה להגנה נוספת בצורת כתר החובק את כותרת השן. קיימים מספר סוגי כתרים השונים זה מזה בחומר המתכתי, באיכות האסתטית ובעלות. במקרים מסוימים , ניתן לוותר על הכתר וזאת לשיקול דעת הרופא/ה כאשר נותר מספיק חומר שן בריא ויש סבירות גבוהה כי בכוחה של השן לעמוד בלחצי הלעיסה.

מדוע אני צריך/ה כתר לשן?

כשחלק נרחב של חומר השן, בכותרת השן, נהרס או נחלש, בדרך כלל על רקע של תהליך עששתי נרחב, שבר או טיפול שורש, יש להגן על השן באמצעות כתר. תפקידו של הכתר, כשמו הוא לכתר את תלוליות כותר השן על מנת לתמוך בחומר השן החלשה. למנוע סדיקתה ושבירתה ובמקרים מסוימים לאפשר השלמת חלל הנוצר בין השיניים במצבים בהן חסרה שן או שניים. במקרים מסוימים שבר של השן יכול להביא לעקירתה ולנזק גדול יותר מבחינת השיקום והעלויות.

רווח בין שיניים, הנוצר עקב חוזר שיניים ניתן לסגירה אסתטית ופונקציונאלית, על ידי גשר שהינו רצף של מספר כתרים מחוברים, הנתמך בשיניים קיימות. גשר כזה, במקום בו חסרה שן, יקטין את נטיית השיניים השכנות לעבר הרווח וכן כדי למנוע התקדמות השן הנגדית לעבר הרווח. כמובן שהכתר או הגשר מאפשרים לעיסה פונקציונלית ומראה אסתטי יותר.

קיימים סוגים רבים ושונים של כתרים וגשרים ויש לשקול נתונים שונים לפני קבלת ההחלטה באיזה לבחור, הכתרים נבדלים באופן עקרוני בשימוש או לא, במתכת כבסיס הכתר וסוג המתכת עצמה, ברמת האסתטיקה והעלויות, דבר שייקבע בהמלצת רופא/ת השיניים ובהתאם למצב הפה.

כתר חרסינה "LAVA"

לעומת כתר רגיל שבו החרסינה מאוחר למתכת, מה שגורם לעכירות מסוימת בהיבט האסטטי, כתר לבה על כיפת "זרקוניה" כאשר הכיפה מבוצעת בצבע השן הסופי ומתקבל מראה הקרוב לשן הטבעית.
שימוש בכתרי לבה מומלץ בעיקר בשיניים הקדמיות , בהן להחזר האור מן הכתר, משמעות מכריעה ביופיו.

מילואות חרסינה LAVA™ ULTIMATE

מבוצע במקרים בהם יש הרס כותרתי נרחב, קיים סיכוי לשבר נוסף, בעיה באיטום השולי בשחזורים רגילים. זהו שלב לפני טיפול שורש מבנה וכתר רגיל, ניתן לבצע השלמה באמצעות מילאות זירקוניה. מבוצע בחריטה לאחר סריקת מחשב, מתאימה בדיוק לחוסר שקיים בשן, מה שיקנה לשן שנים נוספות ללא צורך בטיפול שורש נרחב.

ציפויי חרסינה LUMINEERS

ציפוי חרסינה לשינוי צורת השיניים ולהלבנת השיניים לתמיד ללא כאב. LUMINEERS מתוצרת GERINATE הם ציפויי חרסינה המיוצרים בעובי מזערי, בדומה לעדשת מגע ומונחים על השיניים הקיימות, במרבית המקרים ללא הסרה של חומר השן רגשי ובשונה מציפויי חרסינה רגילים. ניתן לתקן מרווחים בין שיניים קדמיות, שבברים כותרתיים שלא הגיעו לטיפול שורש, או במקרים של סתימות לבנות המוחלפות תדיר עקב שבר או שינוי צבע.