יישור שיניים בכל גיל

בעבר יישור שיניים היה נחלתם הבלעדית של בני נוער ומתבגרים, אך לפי נתונים עדכניים שמגיעים מארצות הברית נראה כי חלקם היחסי של המבוגרים בכלל אוכלוסיית המטופלים האורתודנטיים עומד כיום על שלושים וחמישה אחוז. אמנם נכון להיום אין לנו נתונים מדויקים בנוגע לממדי התופעה בישראל, אבל אנחנו נוטים להאמין שכמו לא מעט טרנדים אחרים ומגמות אחרות ברפואה האסתטית, גם בתחום יישור השיניים בישראל למטופלים המבוגרים ישנו חלק מכובד ביותר.

עם זאת, כפי שניתן להבין מהנתונים, עדיין רוב המטופלים הם ילדים, מתבגרים ונערים. במאמר שלפניכם נבדוק מתי מומלץ לגשת לראשונה לאורתודונט, באילו מצבים מומלץ להתחיל לטפל בגילאים השונים וכן נדון ביתרונות של טיפולים עבור אורתודנטיים למבוגרים.

מאיזה גיל אפשר להתחיל?

באופן עקרוני כיום מומלץ להתחיל לבצע מעקב אצל אורתודנט החל מגיל שבע. ברוב המוחלט של המקרים בגיל זה מעקב מספיק בהחלט ואין כל צורך להתחיל טיפול אורתודנטי אלא אם כן קיימות בעיות מסוימות. בעיות כאלו יכולות להיות למשל אובדן מוקדם מאוד של שיני חלב שמצריך שמירה של מקום לשיניים הקבועות, בעיה תפקודית מסוימת או בעיה אסתטית חמורה במיוחד שפוגעת באיכות חייו של הילד.

מאוחר יותר, בסביבות גיל 11, ניתן לבצע טיפולים אורתודנטיים ואף מומלץ לבצע במקרים בהם קיימים מרווחים בין השיניים, במקרים בהם חסרה שן והשיניים הסמוכות אליה נוטות לכיוון המרווח (חשוב לבצע יישור על מנת לאפשר את ההשתלה), במקרים בהם קיימות בעיות התאמה בין הלסת התחתונה לעליונה ועוד. בגיל ההתבגרות ניתן לבצע מגוון רחב ביותר של טיפולי שינויים אסתטיים ובניגוד למה שנהוג היה לחשוב בעבר, הימנעות מביצוע טיפולים ליישור שיניים בגיל ההתבגרות לא אומרת שבהכרח פספסתם את הרכבת…

לחייך לראשונה בפה מלא שיניים ישרות

נראה כי הנהירה של אוכלוסיית המבוגרים אחרי הטיפול האורתודנטיים היא תוצאה של מספר שינויים שהתחוללו בתחום של יישור שיניים בעשורים האחרונים. בין היתר אנחנו מתכוונים לטכניקות החדישות ליישור שיניים שמאפשרות למטופלים ליהנות מיישור שיניים מקצועי, יעיל ומהיר וכל זאת מבלי שאיש יהיה מודע בכלל לעובדה שהם נמצאים בתהליך. בעבר מבוגרים שרצו לעבור תהליך של יישור שיניים נאלצו להרכיב גשר בולט או פלטה שלא ניתן היה להתעלם ממנה. הקונוטציות לגיל הנעורים גרמו למבוכה רבה ומבוגרים רבים העדיפו להמשיך ולהסתובב בעולם עם שיניים לא ישרות מאשר לעבור תקופה ארוכה של מבוכה.

החדשות הטובות הן שכיום, בין אם מדובר על יישור שיניים ללא גשר, על יישור שיניים שקוף, או שיטות אחרות שמאפשרות לעשות שימוש באמצעים בלתי נראים, הרי שכיום כל אחד בעולם יכול ליישר את השיניים שלו מבלי לחוש מבוכה ומבלי להסתיר את הרסן, את הפלטה או את הגשר באירועים חברתיים או בעבודה באופן כללי.

היתרונות של יישור שיניים למבוגרים

  • הגשמת חלום ילדות.
  • שיפור של איכות החיים.
  • שיפור סיכויי הקבלה לעבודה.
  • שיפור משמעותי ביותר בתחום הרומנטי.
  • שיפור של הביטחון העצמי ותחושת הערך העצמי.
  • סוף סוף אפשר לחייך חיוך רחב מבלי להתבייש ומה שווים החיים בלי חיוך רחב ומלא שיניים מכל הלב?